Společnost ENJOY CHIPS S.E. byla založena teprve v roce 2018, nicméně navazuje na 30ti letou zkušenost s vývojem a výrobou inovativních chipsů pro řadu známých privátních značek. Po spojení s pražskou investiční skupinou Khypo s.r.o., přichází s vlastní značkou ENJOY CHIPS, která navazuje na úspěšnou historii výroby inovativních chipsů.

Produktová řada ENJOY CHIPS je alternativou rychlého občerstvení ve formě bramborového lupínku z čerstvě sklizené zeleniny.

Po pečlivém výběru nejvhodnější zeleniny z místních zdrojů jižní Itálie, následuje patentovaný výrobní proces ENJOY CHIPS. Ten zahrnuje transformací sklizené zeleniny spolu s bramborovými vločkami do polotovaru, který poté buď smažíme bez palmového oleje, nebo pečeme, bez nutnosti použití umělých přísad, barviv nebo jiných chemických přísad. Krása celého procesu je, že je řízen od sklizně až po balení pytlíku naší společností.

ENJOY CHIPS jsou vyrobeny pomocí inovativního procesu zpracování čerstvě sklizené zeleniny a bramborových vloček, a to tak že bez chemických přísad, umělých přísad nebo barviv. Výrobek má vysoký obsah vlákniny, nízký obsah kalorií a soli a neobsahuje GMO.

Hlavní rozdíl je v použitých ingrediencí, inovativnímu procesu ve výrobě a výsledné přírodní chuti. Do ENJOY CHIPS produktů se nepoužívají žádné umělé přísady, barviva,  mouky ani palmový olej. Zejména nepoužívání mouky jakožto pojiva mezi zeleninou a bramborou je unikátní.

Pokud si dopřejete ENJOY CHIPS, ochutnáte skutečnou zeleninu a nikoliv rostlinné náhražky. Patentovaný výrobní proces byl navržen tak, aby zachoval skutečnou chuť použité zeleniny bez kompromisů.

V produktech ENJOY CHIPS nejsou používány žádné přísady ani dochucovače. Je naší zásadou nepoužívat palmový olej, mouku, chemikálie, barviva, konzervanty nebo barviva běžně používané ke zvýšení nebo zachování chuti, tak jak je tomu u běžných chipsů. Na nepoužívání těchto přísad je založena naše mise ENJOY CHIPS.

Produkty ENJOY CHIPS jsou vyrobeny ze 100% přírodních surovin. Neexistují žádné přísady, barviva, chemikálie, látky zlepšující chuť, přidaná mouka nebo palmový olej. Přirozená zeleninová chuť, kterou ochutnáte při konzumaci ENJOY CHIPS produktů, je skutečnou příchutí použité zeleniny.

K výrobě produktů ENJOY CHIPS můžeme použít jakoukoliv dostupnou zeleninu. Přírodní příchuť této zeleniny bude uchována i v konečném produktu. Chipsy z červené řepy budou chutnat jako červená řepa; mrkvové chipsy budou chutnat jako mrkev, chipsy z červené řepy budou chutnat jako červená řepa… to proto, protože jsou to skutečně použité suroviny bez dalšího nabytečného zpracování, při kterém dochází k  zbytečným transformacím původní suroviny.

Jak smažená či pečená verze ENJOY CHIPS jsou zdravější alternativy ke klasickým chipsům a to zejména s ohledem k použitým surovinám ve výrobním procesu.

Hlavním důvodem, proč mají produkty ENJOY CHIPS výživovou hodnotu, je jejich výrobní proces. V něm není nic umělého:  používá se 100% skutečná zelenina, aniž by bylo přidáno něco umělého nebo chemického. Chipsy byly navrženy jako zdravější alternativa stávajících snacků. Celé pojetí ENJOY CHIPS je založeno s důrazem na zdraví a hodnotné výživě. Proto nepoužíváme žádné palmové oleje, přidané tuky nebo chuťové náhražky. Zároveň žádné ingredience nejsou GMO.

Ostatní balené smažené snacky jsou vyrobeny z palmového oleje, solí,  přísad s umělými aromatickými látkami a barvami. ENJOY CHIPS produkty jsou vždy přirozený, s použitím minimálně 35% nebo více skutečné zeleniny ve výrobním procesu. Výsledkem je výživná svačina, která uspokojí touhu po hladu bez pocitu lítosti z konzumace. Víme, že jiné balené svačinky jsou pro nás špatné, ale touha po nich nás nutí je používat. ENJOY CHIPS nám nově umožňuje uspokojit naší touhu bez pocitu viny, protože víme, co jíme. Vše je vyrobeno z přírodních ingrediencí.

Rozdíl je ve výrobním procesu a výsledné chuti. ENJOY CHIPS jsou vyrobeny bez palmového oleje, mouky a umělých přísad. Smažené ENJOY CHIPS nejsou tak mastné a těžké jako jiné smažené  chipsy. Kromě toho, chuť ENJOY CHIPS vychází z použité zeleniny a ne použitého oleje! A v neposlední řadě ENJOY CHIPS jsou bohatší na vlákninu, jsou s nízkým obsahem soli. Jde o zeleninovou pochoutku, kdy nemusíte ničeho litovat!

ENJOY CHIPS mohou být přizpůsobeny pro každý region, zemi, zvyk a potřebu. Dokonce i tvar může být vymyšlen pro jednotlivé trhy a cílové skupiny.

ENJOY CHIPS produkty jsou vyvíjeny s důrazem na zdravý životní styl. Pro ty, kteří se zajímají o to, co jedí a přemýšlejí o tom, protože jim jejich zdraví není lhostejné.

Vzhledem k tomu, že výrobní proces ENJOY CHIPS je řízen jednou společností, dochází k optimalizaci nákladů na dopravu. Zároveň eliminací vedlejších výrobních procesů jako je mražení nebo užívání různých náhražek, je i samotná výroba méně energeticky náročná. I to je podstatná věc, která zapadá do našich hodnot které chceme dál šířit. Věříme, že je naší povinností upřednostňovat výrobní procesy, jež jsou šetrné k naší globální společnosti.